2011. július 29., péntek

Hummusz és csirkemájas

Kislányom első szülinapjára a torta mellé krémeket készítettem uzsira. Padlizsánkrémet, hummuszt és csirkemájast. Hummuszt nagyon régóta készülök készíteni, Nóra barátnőm mindig ódákat zeng róla (tőle a recept is), de még soha nem vitt rá a lélek. Pedig nagyon egyszerű (mint ezek az összeturmixolandó krémek általában), és igazi ínyencségnek bizonyult. Azóta vettem is egy óriási üveg csicseriborsót a második felvonásra felkészülve. Tahinit nem kaptam, házi készítésű került bele. A csirkemájas bevált Stahl recept, századszor csinálom, és eddig mindenki rákattant, aki evett belőle. Pitával és pirítóssal ettük.

Hummusz:

Hozzávalók:
tahinihez:
              2 ek pirított szezámmag
              1/4 kk só
              1/2 kk olaj
              kevés langyos víz
többi hozzávaló:
              2 db konzerv csicseriborsó
              fél citrom leve (eredeti recept egy egészet ír, nekem úgy kissé savanyú lett)
              2 db fokhagymagerezd
              2 ek tahini
              2-4 ek olívaolaj
              só

A tahinihez ledarálom az előzőleg száraz serpenyőben illatosra pirított szezámmagot (esetleg mozsárban összetörve is jó), összekeverem a hozzávalókkal és annyi langyos vízzel, amennyit felvesz. A krémhez pedig összeturmixolom a hozzávalókat, és jól behűtve tálalom.

Currys csirkemájas:

Hozzávalók:  50 dkg csirkemáj
                     1 cs. újhagyma
                     25 dkg vaj
                     2 kk. currypor
                     2 ek. balzsamecet
                     só, bors
                     (az eredeti recept 2 ek. brandyt is ír, én kihagytam. Minden Stahl receptben van pia :-)

Az újhagyma felkarikázott fehér részét a vaj kb. 1/3-án megfonnyasztom, majd hozzáadom a felkockázott májat és a curryport. Nem kell sokáig sütni, mert kiszárad a máj, szép lágy maradjon a közepe. Kiszedegetjük a serpenyőből a hagymás májat, ekkor megy bele a balzsamecet (és a brandy. Egyszer raktam bele whiskyt, nem rontotta el:-). Ezután összeturmixolom mindezeket a maradék puha vajjal, sózom, borsozom. Azt írja Judit (én már régóta ismerem, szólíthatom Juditnak :-)), hogy hűtőbe tesszük, hogy összeérjenek az ízek. Nekünk viszont melegen-langyosan ízlik a legjobban, még másnap is mikrózom, mert hidegen kicsapódik a vaj.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése